اپلال جیسامسونگسونیشیائومیموبایلنوکیاهواوی

رتبه های 1 تا 20 پرفروش ترین برند های موبایل

موبایل

در پایان هر سال و در بعضی از مواقع در پایان هر سه ماهه، مراجع مختلفی، آمار فروش گوشی های هوشمند را منتشر می کنند. در بعضی از موارد این جداول میزان فروش و سهم بازار هر کمپانی را مشخص می کنند و امروز نیز جدول منتشر شده تمامی موارد فوق را پوشش داده و رتبه بندی مربوط به کمپانی ها را منتشر کرده است.

جدول

جدول بالا نشان می دهد مانند آنچه که هر سال مشاهده می کنیم سامسونگ در رتبه اول این لیست قرار دارد. آمار ها نشان می دهد که این کمپانی کره ای در بازه زمانی سه ماه سوم سال 2018 میلادی در حدود 70.9 میلیون گوشی را به فروش رسانده است که به نسبت میزان کلی فروش گوشی های هوشمند، در حدود 20 درصد سهم بازار در اختیار این کمپانی است. اما با نگاه به ادامه لیست در می یابیم که هواوی، غول آمریکایی را پشت سر گذاشته و به رتبه دوم رسیده است. میزان فروش گوشی های این کمپانی 52 میلیون بوده و 15 درصد سهم بازار را در اختیار گرفته است و این در حالی است که اپل فروش 46.9 میلیونی داشته و 13 درصد سهم بازار را در اختیار گرفته است.

با نگاه به ادامه جدول مشاهده می کنیم که کمپانی های دیگر چینی نیز مانند هواوی رشد قابل ملاحظه ای داشته اند و در بین 10 کمپانی برتر، چهار کمپانی چینی قرار دارند. شیائومی، اُپو و ویوو دیگر کمپانی های چینی هستند که در بین 10 کمپانی برتر قرار گرفته اند. نکته جالب این لیست جایگاه سونی در این جدول است که در رده 17 قرار گرفته است و بیانگر سیاست های ضعیف مدیران این کمپانی است.

به این مطلب امتیاز دهید 👇
[تعداد: 18    میانگین: 3.6/5]

1 دیدگاه

  1. فقط شیائومی و هواوی، سامسونگ اپل انگار داری بابت اسم پول میدی

ارسال پاسخ